Erdoğan, Biden ile konuştu

AK SEO
0

Erdoğan, Biden ile konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile bir telefonda görüştü. 

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırı dahil, bölgesel gelişmeler ve Türkiye-ABD ilişkileri ele alındı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya ile Ukrayna arasında siyasi çözüm sağlanması gayretlerini devam ettirdiklerini belirterek, krizin daha da derinleşme ihtimaline karşı Türkiye'nin her iki tarafla konuşabilmesinin ve çözüm arayışında kolaylaştırıcı konumunda bulunmasının önemli olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin açtığı güven kanal sayesinde Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanlarının Türkiye'nin ev sahipliğinde bugün Antalya'da doğrudan karşılıklı konuşma imkanı bulmalarının önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının düzenlenmesinin bile bizatihi bir diplomasi zaferi olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ABD'den 40 yeni uçak alımını ve mevcut F-16'ların modernizasyonunu içeren talebinin en kısa sürede neticeye ulaştırmasını beklediğini belirterek, savunma sanayii alanında Türkiye'ye yönelik tüm haksız yaptırımların kaldırılmasının zamanının  da çoktan geldiğini dile getirdi." 


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar

AK SEO |

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Kabul Et!) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır. Kontrol Et
Accept !